My sme
Sandberg Capital

Sme správcovská spoločnosť, ktorá sa zameriava na investovanie do menších a stredne veľkých spoločností na Slovensku a v regióne strednej a východnej Európy. Investujeme do ambicióznych firiem, ktoré manažujú alebo vlastnia ambiciózni lídri. Vytvárame parnerstvá s ľudmi, ktorým náš kapitál a skúsenosti pomôžu splniť tie najvyššie ciele.

Náš tím
Náš tím

Sandberg Capital bol založený v roku 2014. Spravujeme aktíva v hodnote viac ako 340 mil. EUR.

Naše portfólio tvoria investície do sektorov IT, poľnohospodárstva, telekomunikácií, maloobchodu a vzdelávania. Portfóliové spoločnosti zamestnávajú viac než 3 000 zamestnancov.

Náš tím

Dôležité momenty

  • 2023/
  • 2022/
  • 2021/
  • 2020/
  • 2019/
  • 2018/
  • 2017/
  • 2016/
  • 2015/

Sandberg kupuje podiel vo Phase

Solitea sa mení na Seyfor

Prvý ročník Sandberg Summit 2022

Našim cieľom je vytvoriť platformu, v rámci ktorej môže manažment našich portfóliových spoločností zdieľať svoje znalosti a skúsenosti v neformálnom prostredí.

Sandberg kupuje majoritný podiel v GreenFox Academy

Green Fox Academy je poprednou maďarskou programátorskou akadémiou. Ide o prvú priamu investíciu Sandberg Capital v Maďarsku.

Sandberg Academy 2022

Spúšťame druhý ročník stáže pre ambicióznych študentov, ktorí majú záujem získať znalosti a skúsenosti, ktoré sú pre kariéru v private equity kľúčové.

Sanagro rozbieha chov sliepok vo voľnom výbehu

Na svojej najväčšej ekofarme Bos-Por AGRO v Húškach v senickom regióne v týchto dňoch rozbehla aj chov sliepok vo voľnom výbehu s cieľom produkcie bio vajec.

Solitea kupuje Besteron

Solitea získala majoritný podiel v spoločnosti Pay Solutions, ktorá vyvinula on-line platobnú bránu Besteron.

Webglobe expanduje na Balkán

Webglobe vstupuje na srbský trh. Do svojho portfólia zaraďuje 3 tamojšie webhostingové spoločnosti NiNet, Eutelnet a Panet.

Sandberg uzatvára Fond II v objeme 130 miliónov EUR

Kapitál sa od vzniku Fondu v januári zvýšil o 21 miliónov EUR. Fond, ktorý je jedným z najväčších private equity fondov na Slovensku, spája domácich a zahraničných inštitucionálnych aj súkromných investorov.

Sandberg predáva podiel v Swane

Ukončili sme predaj polovičného podielu v telekomunikačnom operátorovi Swan, ktorý poskytuje internet, televíziu a dátové služby. Podiel vo Swane preberá jeho sesterská spoločnosť Swan Mobile. Ide o prvý exit Sandbergu.

Spúšťame prvý ročník letných stáží

Sandberg Academy 2021 privítala 5 vysokoškolákov, ktorý sa na 8 týždňov stanú plnohodnotnou súčasťou nášho tímu a prejdú si celým cyklom private equity investície.

Sandberg kupuje podiel v Daktele

Sandberg Capital v rámci Fondu II kupuje minoritný podiel v českom lídrovi na trhu technologických riešení pre komunikáciu so zákazníkmi Daktela.

Sandberg kupuje podiel v Titans freelancers

Sandberg Capital v rámci Fondu II kupuje minoritný podiel v spoločnosti Titans freelancers, slovenskom trhovom lídrovi na outsourcing IT špecialistov.

Sandberg otvára druhý private equity fond

Sandberg Investment Fund II bude spravovať financie v objeme 109 miliónov eur.

WY Group sa rozrastá o Hosting90

WY group posilňuje svoju pozíciu na českom webhostingovom trhu a zvyšuje svoje kompetencie v serverovom hostingu akvizíciou Hosting 90

Solitea sa stala najväčším hráčom na trhu vlastných SW riešení v rámci ERP v Slovinsku

Akvizíciou spoločnosti OPAL sa tržby Solitei v dvojmiliónovom Slovinsku dostali nad hranicu 10m EUR

Sanagro sa rozširuje na Liptov

Sanagro kúpilo 26.4% podiel v spoločnosti AGRONOVA Liptov, s.r.o.

Upevnili sme svoju pozíciu na českom trhu akvizíciou prevádzkovateľa školského online informačného systému iŠkola.

Spoločnosť BAKALÁŘI software sa stala 100%-ným vlastníkom firmy Školní informační systémy s.r.o.

WY Group rozširuje svoje kompetencie a posilňuje pozíciu v Čechách

WY Group rozšíril svoje produktové portfólio a posilnil kompetencie v oblasti manažovaného hostingu kúpou firmy Stable.cz. Stable je dlhoročnou stálicou na českom trhu a poskytuje služby vysoko profilovým zákazníkom ako Slevomat alebo Sportisimo.

Nový prírastok do Solitei

Česká spoločnosť AXIOM Provis sa so svojimi dcérskymi spoločnosťami začlenila pod holding Solitea. AXIOM je už viac ako 25 rokov jedným z popredných hráčov na trhu Microsoft Dynamics.

Navyšujeme podiel v Dotykačke Holding na 58.5%

Solitea pokladničnému biznisu a expanzii verí a preto sme sa rozhodli opäť navýšiť podiel v Dotykačke Holding.

Solitea sa rozrastá v Slovinsku

Naša dcérska spoločnosť SAOP sa rozhodla akvirovať softwareovú firmu MIT Informatika, ktorá vhodne dopĺňa jej produktové portfólio. Spoločnosť sídli v meste Kranj, neďaleko Ljubljani.

Clever Decision sa stáva súčasťou Solitei

Clever Decision je moderná konzultačná softwarová spoločnosť špecializujúca sa na Business Intelligence v stredne veľkých a veľkých spoločnostiach. Clever Decision implementuje riešenia od Microsoftu.

WY Group upevňuje pozíciu na Slovenku a zároveň vstupuje na Český trh

WY Group posilňuje svoju pozíciu na slovenskom webhostingovom trhu akvizíciou Atlantis Systems. V rovnakom mesiaci akviruje v Českej republike jednu z prvých webhostingových firiem v krajine, Ignum.cz.

Sandberg Capital začal investovať do webhostingového trhu

Stalo sa tak vytvorením spoločného podniku s pánmi Igorom Strečkom a Jurajom Hantákom. Igor a Juraj sú zakladatelia dvojky na Slovenskom trhu – Webglobe Yegon a spoločne so Sandberg Capital založili WY Group, ktorá má cieľ stať sa relevantným hráčom v CEE.

Solitea podporila expanziu Dotykačky Holding na Slovensko a Poľsko a zároveň navyšuje podiel v holdingu na 52.5%

Markeeta so svojím rovnakým brandom vstupuje na Slovensku a stáva sa poskytovateľom jedného z najmodernejších cloudových riešení. Sesterská spoločnosť Doytkačka sa rozhodla vstúpiť na poľský trh, kde sa v súčasnosti pripravuje legislatíva na elektronickú evidenciu tržieb podnikateľov.

Solitea zvyšuje podiel v Dotykačka Holding na 41.2%

Dotykačku Holding dnes tvorí druhý a tretí najväčší provider pokladničných systémov v ČR. Na najbližie obdobie plánujeme s danými produktmi expanziu na slovenský a poľský trh.

Rozširujeme pokladničný biznis v ČR

Po minulomesačnej akvizícii Dotykačka Holding sa nám podarilo úspešne dotiahnúť transakciu tretej najväčšej spoločnosti v ČR v danom segmente. Akvirovali sme 100% spoločnosti Smart Software z Karlových Varov. Spoločnosť je na trhu známa s produktom Markeeta a s týmto brandom vstúpi aj na slovenský trh ako riešenie eKasa.

Sandberg zvyšuje svoj podiel v Solitei

Solitea má dnes už viac ako trinásť spoločností a počet zamestnancov atakuje hranicu 1 000. Sme veľmi radi, že zvyšujeme našu expozíciu.

Solitea vstupuje do pokladničného biznisu

V Dotykačke Holding, ktorá ponka riešenia v súlade s EET, získala Solitea 24% akcií. Spoločnosť je druhým najväčším poskytovateľom pokladničných riešení pre malých podnikateľov v ČR s viac ako 11 000 predanými licenciami. V pláne je expanzia na poľský trh.

Bakaláři sa dohodli so svojimi konkurentmi Škola Online

Po tejto úspešnej akvizícii obsluhujú naše systémy dokopy 90% základných a stredných škôl v ČR

Soliteu rozširuje spoločnosť WBI

Sme veľmi radi, že Solitea sa opäť rozrastá. WBI ponúka firmám svoje vlastné, ale aj Microsoft riešenia.

Zvyšujeme podiel v Bakalářoch

Vzdelávanie je pre Sandberg jedna z kľúčových investičných tém. Sme veľmi radi, že sa nám podaril zvýšiť podiel v Bakalářoch na 70.1%

Solitea bola na nákupoch. Kúpila štyri spoločnosti za jeden mesiac

Solitea prostredníctvom svojích dcérskych spoločností akvirovala spoločnosti Allieto, BI Experts, Dynamica a GEMMA Systems. Spoločnosti sa sústreďia na IT aktivity na území ČR a SR

Otvárame novú škôlku

Cambridge otvára novú pobočku v Mlynskej Doline, kde prebrala riadenie škôlky Little Kitten. V pláne je integrovať osvedčené učebné postupy do ďalšej inštitúcie

Sandberg zvyšuje svoj podiel v Aqiste

Veríme našim smart riešeniam v energetike. Preto sme sa rozhodli zvýšiť náš podiel v Aqiste z 47% na 87%.

Kupujeme súkromnú školu Cambridge International School a škôlku Funiversity

Rozširujeme svoje aktivity v oblasti vzdelávania. Do portfólia pridávame súkromnú školu a škôlku, ktoré patria medzi top zariadenia s vyučovaním v angličtine. Jednotka s hviezdičkou!

Solitea získava podiel v CDL System, a. s.

Novým členom holdingu Solitea sa stala česká spoločnosť CDL System, a. s., ktorá sa zaoberá implementáciou informačných systémov, špecializovanými IT službami a výstavbou IT infraštruktúry. Solitea je vlastníkom 100 % akcií spoločnosti CDL System a do akvizície je zahrnutá aj jej slovenská pobočka.

Kupujeme 100-percentný podiel v spoločnosti BOS-POR AGRO

Sandberg Capital vstupuje do podniku, ktorý sa venuje ekologickému poľnohospodárstvu a produkuje v bio kvalite.

Uzavreli sme zmluvu o vytvorení spoločného podniku telco operátorov BENESTRA a SWAN

Našu BENESTRU posilňujeme o SWAN, ktorý patrí k lídrom slovenského telekomunikačného trhu. Prostredníctvom triple play služieb (hlas, internet a TV) obsluhuje viac ako 58 000 zákazníkov.

Vstupujeme do spoločnosti RD Samuela Jurkoviča

K našim farmám pridávame zabehnutého poľnohospodárskeho producenta zo Sobotišťa.

Kupujeme podiel v IT spoločnosti Aqist

Aqist poskytuje služby v oblasti informačných systémov primárne pre sektor energetiky. Do spoločnosti sme vstúpili kúpou menšinového podielu (46,67 %).

Získavame 100-percentný podiel spoločnosti Benestra

Benestra je jedným z najvýznamnejších telekomunikačných operátorov na Slovensku, zameraných na segment B2B. Patrí medzi špičku alternatívnych operátorov v krajine s viac ako 7 500 korporátnymi zákazníkmi.

Vstupujeme do spoločnosti PD “TURIEC”

Do nášho portfólia pribudla ďalšia poľnohospodárska spoločnosť. Popri rastlinnej výrobe je jej špecialitou mäsový chov hovädzieho dobytka a chov oviec s produkciou ovčieho mlieka.

Akvirujeme Terno real estate

Sandberg Capital prostredníctvom akvizície 100-percentného obchodného podielu spoločnosti Terno real estate vstupuje na retailový trh. Maloobchodný reťazec zastrešuje značky Terno, Moja Samoška a Hypernova. Na Slovensku prevádzkuje 116 predajní.

Solitea vstupuje na slovinský ERP trh prostredníctvom akvizície spoločnosti SAOP

Naša Solitea sa stala majiteľom 100-percentného podielu spoločnosti SAOP. S ročnými tržbami asi 6 miliónov eur a 30 tisíc klientmi patrí SAOP medzi najväčších hráčov vo vývoji účtovných softvérov a v poskytovaní služieb pre podnikateľov na Balkáne.

Do portfólia Solitea pribúda české J.K.R.

Solitea získava 100 % obchodného podielu tradičného českého výrobcu ERP systémov. Spoločnosť J.K.R. má viac ako 1 000 zákazníkov a tržby presahujúce 3 milióny eur.

Kupujeme podiel v spoločnosti SANAGRO Senica

Získali sme 100 % akcií v ďalšej významnej spoločnosti zameranej na poľnohospodársku výrobu.

Získavame 100-percentný podiel v spoločnosti EUROAGRO Senica

Rozširujeme portfólio o ďalšiu poľnohospodársku spoločnosť zameranú na ekologickú prvovýrobu.

Vstupujeme do spoločnosti Roľnícke družstvo Častkov

Odteraz naše investície rastú aj na poliach a pastvinách v okolí Častkova v okrese Senica.

Kupujeme podiel v spoločnosti Food Farm

Spoločnosť patrí k popredným producentom surového kravského mlieka na Slovensku. Tiež sa venuje vinohradníctvu a výrobe vína pod značkou GOLGUZ.

Vstupujeme do spoločnosti PD Dolné Otrokovce

Sandberg Capital vstúpil do tradičnej poľnohospodárskej spoločnosti, ktorá sa venuje rastlinnej aj živočíšnej výrobe.

Získavame podiel v spoločnosti Bakaláři

S lídrom v oblasti poskytovania softvéru pre správu základných a stredných škôl sme sa dohodli na kúpe 60 % obchodného podielu. Spoločnosť Bakaláři obsluhuje približne 65 % škôl v Českej republike.

Vstupujeme do IT holdingu Solitea

Sandberg Capital nadobudol 67 % akcií v holdingu Solitea. Združuje výrobcov účtovných, personálnych a ERP systémov pre malých a stredných podnikateľov zo Slovenska, Česka a Rakúska. Solitea vlastní 100 % akcií v spoločnostiach Cígler Software, Vema, JET ERP (Data Systems Austria), Altus a Aquasoft.

Zo srdca Európy
do celého sveta

Kontaktovať