21. 05. 2024

Skupina group.one kupuje slovenskú webhostingovú spoločnosť Webglobe od zakladateľa Igora Strečka a fondu spravovaného Sandberg Capital

Investičný fond z portfólia väčšinového vlastníka Sandberg Capital a zakladateľ Igor Strečko predávajú 100 % podiel v spoločnosti Webglobe. Novým majiteľom sa stáva group.one, ktorá patrí k najznámejším spoločnostiam ponúkajúcim cloudové a hostingové služby v Európe. Od roku 2022 za ňou stojí multimiliardový britský private equity fond Cinven a jeden z najväčších penzijných fondov na svete Ontario Teachers‘ Pension Plan.

Čítať viac
18. 12. 2023

Spoločnosť Green Fox Academy podala voči sebe návrh na vyhlásenie konkurzu

V dôsledku vývoja na trhoch v regióne strednej a východnej Európy spoločnosť čelila v posledných mesiacoch problémom s likviditou. Po dohode akcionárov spoločnosť Green Fox Academy podala voči sebe návrh na vyhlásenie konkurzu.

Čítať viac
07. 09. 2023

SANAGRO otvára najväčšiu farmu pre sliepky vo voľnom výbehu na Slovensku a v strednej Európe

Dlhodobým cieľom SANAGRO je zmena imidžu klasických družstiev na moderné farmy, ktoré budú prispievať k produkcii domácich potravín. Chceme tým podporiť nezávislosť krajiny od dovozu potravín zo zahraničia, no zároveň to chceme robiť s vysokým ohľadom na kvalitný život zvierat.

Čítať viac
27. 07. 2023

Sandberg Capital vstupuje do potravinárskeho B2B segmentu

Spoločnosť KON – RAD sa pod krídlami Sandberg Capital ešte viac zameria na segment B2B. Počas svojej existencie si spoločnosť KON – RAD vybudovala silnú pozíciu v oblasti zásobovania gastro prevádzok. Po novom sa bude usilovať aj o posilnenie v oblasti zásobovania nezávislého maloobchodného trhu.

Čítať viac
20. 04. 2023

Sandberg Capital, Bakaláři a Twigsee založili Educleus. Nový vzdelávací holding zameraný na podporu digitalizácie a inovácií vo vzdelávaní.

Educleus ponúka moderné riešenia pre digitálnu transformáciu vzdelávacích inštitúcií a umožňuje tak ich prechod z tradičných klasických foriem vzdelávania a komunikácie s rodičmi na inovatívne, digitálne formy. V tejto chvíli má skupina Educleus pod záštitou 92% všetkých českých škôl (približne 5 000) a 15% všetkých českých škôlok (750), čo spolu predstavuje viac ako 1 milión aktívnych používateľov.

Čítať viac
02. 02. 2023

Sandberg Capital kupuje väčšinový podiel v slovenskom predajcovi sedačiek Phase

Sandberg Capital preniká hlbšie do retailového segmentu. Najnovšie sa dohodla na kúpe 70-percentného podielu v najväčšom slovenskom a českom dizajnérovi a predajcovi sedacieho nábytku, spoločnosti Phase. Spoločne plánujú rozšíriť produktové portfólio a prostredníctvom nových predajní sa dostať bližšie k zákazníkom.

Čítať viac

Zo srdca Európy
do celého sveta

Kontaktovať