02. 02. 2023

Sandberg Capital kupuje väčšinový podiel v slovenskom predajcovi sedačiek Phase

Sandberg Capital preniká hlbšie do retailového segmentu. Najnovšie sa dohodla na kúpe 70-percentného podielu v najväčšom slovenskom a českom dizajnérovi a predajcovi sedacieho nábytku, spoločnosti Phase. Spoločne plánujú rozšíriť produktové portfólio a prostredníctvom nových predajní sa dostať bližšie k zákazníkom.

Čítať viac
21. 12. 2022

Sandberg Capital posilňuje svoje postavenie na Balkáne. Investuje 20 miliónov eur do srbskej IT spoločnosti Quantox Technology

Jedna z popredných spoločností na balkánskom technologickom trhu – Quantox Technology – sa stáva súčasťou portfólia slovenskej private equity firmy Sandberg Capital. Ide o prvú priamu investíciu fondu v Srbsku. Cieľom novovzniknutého partnerstva je posilnenie pozície firmy s viac ako 500 zamestnancami na Balkáne a zrýchlenie jej expanzie do zahraničia.

Čítať viac
01. 12. 2022

Čerstvo rebrandovaný Seyfor, z portfólia fondu Sandberg Capital, kupuje lídra na našom trhu v monitorovaní áut Commander Services

Česko-slovenská IT spoločnosť Seyfor, donedávna známa ako Solitea, ktorá je popredným medzinárodným dodávateľom podnikových softvérov v regióne strednej a východnej Európy, sa opäť rozrastá. Kupuje 100 % podiel v slovenskej spoločnosti Commander Services. Ide o vôbec prvú investíciu spoločnosti pod novým názvom Seyfor a zároveň prvú investíciu v oblasti fleet managementu / monitorovania vozidiel, ktorou značne posilní svoje postavenie na slovenskom trhu.

Čítať viac
25. 10. 2022

Sandberg Capital kupuje majoritný podiel v IT bootcampe Green Fox Academy

Sandberg Capital dokončil akvizíciu väčšinového podielu v Green Fox Academy, ktorá je poprednou maďarskou programátorskou akadémiou pôsobiacou okrem domáceho trhu aj na Slovensku a v Českej republike.

Čítať viac
29. 07. 2022

Solitea, ktorej majoritným vlastníkom je Sandberg Capital, kupuje slovinského dodávateľa ERP systémov Vasco

Solitea sa dohodla na akvizícii 100 % podielu slovinskej spoločnosti Vasco, ktorá vyvíja a predáva podnikové IT systémy. Vasco bude spadať pod slovinskú spoločnosť SAOP, ktorú Solitea vlastní a v ktorej združuje firmy pôsobiace na chorvátskom, slovinskom a tiež srbskom trhu. Akvizícia Vasco predstavuje ďalšiu významnú expanziu československého kapitálu na Balkán.

Čítať viac
11. 07. 2022

„Hlavným pozitívom vstupu Sandbergu do Daktely je určite jej rozvoj a expanzia,“ hovorí Richard Baar, CEO Daktely

Do Daktely sme investovali v prvom polroku 2021. Za posledný rok sme spoločne s Davidom a Richardom započali viacero iniciatív, ktorých cieľom je pomôcť Daktele udržateľne rásť a expandovať do ďalších krajín.

Čítať viac

Zo srdca Európy
do celého sveta

Kontaktovať