Sandberg Capital sa stal partnerom slovenskej IT spoločnosti TITANS freelancers

27. 04. 2021

 Slovenská private equity spoločnosť Sandberg Capital kupuje minoritný podiel v slovenskom lídrovi na outsourcing IT špecialistov – TITANS freelancers. Ide o prvú investíciu v rámci druhého fondu Sandberg Capital, ktorý vznikol v januári 2021. 

Bratislava, 19. apríla 2021 Sandberg Capital, prostredníctvom fondu Sandberg Investment Fund II, získal podiel v najväčšej slovenskej outsourcingovej spoločnosti poskytujúcej IT kapacity pre klientov. Fond nadobudol v spoločnosti TITANS freelancers minoritný podiel, majoritu si ponechávajú jej zakladatelia Róbert Dusík a Marek Greško. Obaja, spolu so súčasným manažmentom, budú firmu riadiť aj naďalej. 

„Naším dlhodobým cieľom je investovať do úspešných spoločností, ktoré majú medzinárodné ambície. Zakladateľom, Marekovi a Robovi, sa podarilo vybudovať úspešnú firmu na Slovensku. Veríme, že vďaka nášmu partnerstvu bude TITANS freelancers ešte dynamickejšie rásť a zároveň sa presadí aj v zahraničí,“ povedal Michal Rybovič, partner Sandberg Capital. Podľa jeho slov nedostatok odborníkov v IT sektore bráni firmám vo výraznejšom raste a plnení strategických cieľov. 

„Spolupráca so Sandbergom nám dáva šancu ponúkať ešte kvalitnejšie a technologicky rozmanitejšie služby a napredovať rýchlejšie ako doposiaľ. Spoločne chceme vybudovať stabilnú nadnárodnú firmu, ktorá bude schopná freelancerom poskytnúť ešte širšie možnosti pôsobenia na projektoch u zákazníkov v rámci CEE. Na túto výzvu sa veľmi tešíme a je pre nás významným krokom vpred,“ uviedol spoluzakladateľ TITANS freelancers Marek Greško. 

Spoločnosť TITANS freelancers vznikla v roku 2013 a v priebehu nasledujúcich rokov sa stala s tržbami viac ako 10 miliónov EUR lídrom na slovenskom trhu. Jej typickým zákazníkom sú spoločnosti s vlastným IT tímom, ktoré potrebujú dočasne posilniť kapacitu na realizáciu svojich IT projektov. Medzi klientov TITANS freelancers patria renomované domáce i zahraničné spoločnosti, dosah má až na 11-tisíc IT špecialistov. 

„TITANS freelancers je najúspešnejšou spoločnosťou a jednotkou na domácom trhu v novom a rýchlo sa rozvíjajúcom odvetví. Prepája dopyt a ponuku po IT špecialistoch a klientom urýchľuje, zjednodušuje a tým pádom aj zefektívňuje ich nábor. Na druhú stranu, IT špecialistom zabezpečuje pôsobenie na zaujímavých projektoch doma i v zahraničí, ku ktorým by sa bez pomoci TITANS často nevedeli dostať,“ povedal Matej Klenovský, investičný manažér fondu Sandberg Capital, ktorý riadil celý proces akvizície. 

„Sme presvedčení, že vďaka spojeniu nášho viac než 8-ročného know-how s investičnými a projektovými skúsenosťami Sandbergu dokážeme celý sektor IT outsourcingu posunúť na vyššiu úroveň. Víziu, odhodlanie a chuť máme rovnakú,“ spresnil víziu Róbert Dusík, spoluzakladateľ TITANS. 

Pre Sandberg Capital je to vôbec prvá akvizícia do ich druhého fondu s objemom viazaného kapitálu 109 miliónov EUR. Nový fond pritom vznikol len v januári tohto roka a investovali doň primárne inštitucionálni investori vrátane jedného z najväčších európskych investorov – European Investment Fund. Sandberg Capital na slovenskom trhu pôsobí od roku 2014. Vo svojom prvom fonde spravuje aktíva s hodnotou viac ako 250 miliónov EUR v oblastiach IT, telekomunikácie, poľnohospodárstvo, vzdelávanie a maloobchod. Vytváranie a spravovanie 

tuzemských a zahraničných alternatívnych investičných fondov vykonáva s povolením od Národnej banky Slovenska. 

Predávajúcich, spoločnosť TITANS freelancers, počas transakcie zastupovali finanční a právni poradcovia z PwC pod vedením Pavla Pravdu, kupujúci, Sandberg Capital, spolupracoval s KPMG a advokátskou kanceláriou Barger Prekop. 

Obe strany sa dohodli, že hodnota a detaily transakcie nebudú zverejnené. 

Zo srdca Európy
do celého sveta

Kontaktovať